Принципи

ЕМБЛЕМА

Емблема Червоного Хреста – зображення червоного хреста на білому тлі. Використовується в якості символу захисту під час збройних конфліктів і розпізнавального знака приналежності до Міжнародного Руху в мирний час.

Червоний Півмісяць і Червоний Кристал еквівалентні символу Червоного Хреста.

Всі три емблеми мають однаковий статус в рамках Міжнародного гуманітарного права і відповідно до законів країни, в якій вони використовуються. Національне Товариство може використовувати одну з трьох емблем, які вказують на їх діяльність.

«Суспільство має виключне право на використання емблеми, прапора, розпізнавальних знаків та найменування Червоного Хреста, передбачених Указом Президента України від 28 жовтня 1992 року« Про Товариство Червоного Хреста України »,« Законом України «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україна »від 8 липня 1999 року, правилами використання національними товариствами емблеми Червоного Хреста і Червоного Півмісяця 1991 року, прийнятими ХХ Міжнародною конференцією (Відень, 1965) та переглянутими Радою делегатів (Буда Пешт, 1991 г.). Додатковим протоколом ІІІ від 8 грудня 2005 року (Женева, 2005), пунктом 2 Резолюції 1 ХХІХ Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця від 22 червня 2006 і Статутом ТЧХУ для цілей, визначених міжнародними конференціями Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, відповідно до Женевських конвенцій 1949 г. … »

(Витяг з Статуту ТЧХУ)

МІЖНАРОДНИЙ РУХ

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – найбільша гуманітарна мережу в світі. Керуючись принципами нейтральності та неподільності, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій та збройних конфліктів.

Ряди Руху налічують понад 100 млн. Членів, волонтерів і співробітників 190 Національних Товариств. Воно складається з трьох компонентів:

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ)
Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФОКК і КП)
190 Національних Товариств Червоного Хреста
Міжнародний Комітет Червоного Хреста

Міжнародний Комітет Червоного Хреста, заснований в 1863 році, здійснює свою роботу по всьому світу, допомагаючи людям, постраждалим в результаті конфліктів і збройного насильства, а також поширюючи знання про закони, які захищають жертв війни. Будучи незалежною і нейтральною організацією, він володіє мандатом, який передбачений, головним чином, Женевськими конвенціями 1949 року. МКЧХ знаходиться в Женеві, Швейцарія, його співробітниками є близько 14 тисяч осіб в більш ніж 80 країнах світу. Фінансується він, в основному, за рахунок добровільних пожертвувань урядів і Національних Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

www.icrc.org

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФОКК і КП) – це всесвітня гуманітарна організація, яка координує та спрямовує міжнародну допомогу в місця природних і техногенних катастроф в мирний час. Її місія – полегшення життя вразливих категорій людей шляхом мобілізації сили гуманності.

МФОКК і КП співпрацює з національними товариствами в рамках реагування на катастрофи по всьому світу. Рятувальні операції КК також включають в себе розвиває компонент, включаючи програми реагування на надзвичайні ситуації, охорони здоров’я та догляду, пропаганди гуманітарних цінностей.

Зокрема, Федерація підтримує програми щодо зменшення ризиків і боротьбі з поширенням соціально небезпечних хвороб, таких як ВІЛ, туберкульоз, пташиний грип та малярія. Організація також бореться з дискримінацією і насильством, поширює інформацію про права людини і надає допомогу мігрантам.

www.ifrc.org

(Витяг з Статуту ТЧХУ)

Національні Товариства

190 Національних Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в усьому світі утворюють унікальну мережу Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Кожне національне суспільство ґрунтується на роботі фахівців та волонтерів, які надають широкий спектр послуг, від реагування на надзвичайні ситуації та допомоги жертвам війни, і до навчання навичкам надання першої допомоги та відновлення родинних зв’язків.

Національні товариства співпрацюють з органами влади в якості незалежних партнерів, надаючи допомогу уряду в сфері реалізації гуманітарної політики. Їх місцеві знання і досвід, робота з суспільством і велика інфраструктура дають Руху можливість швидко реагувати на потреби людей і надавати оперативну допомогу.

Волонтери національних товариств часто перші, хто реагує на наслідки надзвичайних ситуацій, і допомагають постраждалим до моменту, поки прибуде додаткова підтримка. Широка мережа волонтерів і співробітників грає істотну роль в забезпеченні різних програм, які реалізуються на постійній основі.

 

ПРИНЦИПИ І ЦІННОСТІ

Всі складові Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Національні Товариства – у своїй діяльності керуються єдиними принципами.

Гуманність

Міжнародний Рух, виникнення якого обумовлено прагненням надавати допомогу всім пораненим на полі бою без винятку або переваги, намагається за будь-яких умовах, як на міжнародному, так і на національному рівні попереджувати або полегшувати страждання людей. Рух покликаний захищати життя та здоров’я людей, забезпечувати повагу до людської особистості. Воно сприяє досягненню взаєморозуміння, дружби, співробітництва і міцного миру між народами.

Неупередженість

Міжнародний Рух не робить будь-яких відмінностей за расовими, релігійними, класовими ознаками або політичні переконання. Воно лише намагається полегшити страждання людей і в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.

Нейтральність

Щоб зберегти загальну довіру, Міжнародний Рух не може приймати будь-яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового, релігійного або ідеологічного характеру.

Незалежність

Міжнародний Рух є незалежним. Національні Товариства, надаючи допомогу уряду в його гуманітарній діяльності і дотримуючись законів своєї країни, повинні, проте, завжди зберігати автономію, щоб мати можливість діяти відповідно до принципів Міжнародного Руху.

Добровільність

У своїй добровільній діяльності з надання допомоги Міжнародний Рух ні в якому разі не керується прагненням одержання вигоди.

Єдиність

У будь-якій країні може бути тільки одне національне Товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця. Воно повинно бути відкрито для всіх і здійснювати свою гуманітарну діяльність на всій території країни і за її межами.

Універсальність

Міжнародний Рух є всесвітнім. Все Національні Товариства користуються рівними правами і зобов’язані надавати підтримку один одному.